Truck videa


Zde můžete zhlédnout několik mých amatérských záběrů videa z truck světa, které jsem pořídil v době od 09.04.2005 - 14.05.2005 - tedy ve stejné době jako fotografie 5 týdnů v pohybu.


Průjezd italskou vesničkou Na prvním videu se můžete podívat na průjezd návěsové soupravy malou italskou vesničkou několik desítek kilometrů od Neapole (jméno vesničky si již nepamatuji).


Průjezd italskou vesničkou
Další video, natočeno z kabiny trucku, je z Německa. Nečekejte žádnou velkou akci...
Je to jen jízda v trucku v mírném dešti. V necelých 3 a půl minutách s kamionem najedu po povinné přestávce z parkovacího místa na okresce na dálnici.

Naložený a pomalý Video dokazující, že plně naložený kamion s motorem o výkonu 430 koní je do kopce mnohem pomalejší, než ostatní s výkonnějšími motory, než ty částečně prázné i ty slabé prázdné úplně.
Všimněte si blinkrů u některých kamionů. Je milé bliknout dálkovými světly poté, co je rychlejší kamion zadní částí soupravy před pomalejším a může se bezpečně zařadit. Ti rychlejší, co to znají a sledují, blinkry poděkují:)

Plně naložený do kopce S plně naloženým kamionem se do kopce opravdu příliš rychle jet nedá. Plně naložený v malém provozu Na těchto dvou videích jsem naložený 24 tunami dřevěných desek. Můžete si všimnout, že do kopce musím řadit opravdu nízko a ani v normálním provozu nejsem s návěsem naloženým těžkým nákladem příliš "mrštný" a i při jízdě z mírného kopce slyšitelně používám motorovou brzdu i retardér, abych zbytečně nepřehříval hlavní provozní brzdy.

Prázdný v serpentinách z kopce Prázdný kamion má naopak velice dobré zrychlení. Na těchto dvou videích jsem pro změnu prázdný a po úzkých italských serpentinách se přesunuji na další nakládku. V první části je zaznamenáno jak mi italský kolega v červené Scanii svým čekáním umožňuje bezproblémový průjezd. Poté však i já musím prakticky zastavit já, kvůli osobnímu vozu, který bohužel zastavil v zatáčce a velice blízko středu vozovky.

Placení mýta v Itálii V Itálii zatím nemají vytvořen systém elektronického výběru mýta a tak je potřeba při nájezdu a výjezdu z dálnice vždy, někde i na křížení více dálnic, potřeba projet mýtnou branou a zastavit na platidlech.
Zde je záznam opuštění italské dálnice, poblíž města Massa, spolu se zaplacením na platidech.

Bagr na silnici V dojezdu na vykládku, potažmo v průjezdu jedinou pro kamiony průjezdnou cestou, mi jednou v Itálii bránila do poloviny rozkopaná cesta s bagrem na druhé polovině. Naštěstí mi ital v bagru ten jeden provozu schopný pruh rychle uvolnil a jeho kolega mi ochotně ukázal, že můžu projet:)

Výjezd z firmy V bezmála 7 minutách jsem zaznamenal odjezd z jedné nakládky v Itálii Od firmy, až na dálnici (bezplatný úsek). Jak jsem psal na začátku: Žádná veliká akce, jen strohý záznam několika minut jízdy.
Ještě dodávám, že na tomto videu jsem patrně naložený jen z částečně - podle zrychlení soupravy odhaduji okolo 10-15tun:)

Posledních 5 videí na této stránce nejsou točeny přímo z kabiny, ale jsou to takové moje pokusy o názorné ukázky "jak na to". Mému slovnímu komentáři sice nejde příliš rozumět, ale snad to moc nevadí :)

Jak odplachtovat třístranný návěs Na prvním videu se snažím popsat a názorně ukazuji odplachtování univerzálního shrnovacího návěsu pro různorodou přepravu.

Jak zaplachtovat třístranný návěs Na tom druhém se snažím popsat a také názorně předvádím zaplachtování univerzálního shrnovacího návěsu pro různorodou přepravu.

Manipulace se sloupky Na následujícím ještě detailněji předvádím jak jednoduše probíhá manipulace s bočními sloupky u univerzálního shrnovacího návěsu pro různorodou přepravu.

Zajištění nákladu a hmotnost Na předposledním videu jsem si natočil jak mám hezky zajištěn 24 tun těžký náklad železných drátů, které se používají do železobetonových konstrukcí jako "ono železo":) Můžete si na něm mimo jiné všimnout rozdělení hmotnosti nákladu tak, aby nedošlo k přetížení nápravy tahače.
Připojení návěsu
A na posledním ukazuji připojení návěsu. A doplňuji, že tam mám trochu problém s irským systémem propojování vzduchových hadic, který na rozdíl od našeho systému prakticky nejde provést jednou rukou a je potřeba mnohem větší síly.

btw: Myslím, že by bylo velice přínosné, kdyby se ve všech kamionech a jiných vozidlech s vyšším potenciálem nebezpečnosti nalézaly bezúdržbové kamery schopné zaznamenat jízdu alespoň 7 dní zpět. Technické řešení by dnes nebylo drahé, pomohlo by to při vyšetřování nehod, přispělo k bezpečnosti a určité záběry by byly bezpochyby velice zajímavé.

btw2: Pokud by jste chtěli vidět další videa, tak doporučuji hledat na serveru YouTube;) Přeji příjemnou podívanou:)


JIP


[VÍTEJTE ZDE]

[INFO do začátků]

[PRAXE ze života]

[DALŠÍ články]

[Truck VIDEA]

[TRUCK odkazy]

[Truck FÓRUM]


Ikona

Ikona webu

Credits

Mapa webu

JIP © 2011