Poznatky z irského prostředí

Irsko - Základní informace o práci tady

Myslím, že první věc, kterou bych Vám na základě vlastních zkušeností chtěl sdělit, je fakt, že Irsko prochází hospodářskou recesí.
To znamená mimo jiné taky to, že pracovních příležitostí ve všech oborech je málo, bývá stále hůře placená a navíc vzhledem ke kurzu se už nevyplatí do Irska vyjet za výdělkem.

Jinak by to shrnul asi takto: Pokud nesnášíte papírování, snahu dodržování přehršle různých předpisů a jste ochotni, připraveni a chcete tvrdě pracovat, tak si zkuste najít práci v Irsku.

Carna Trasport Ireland - Scania Pro práci řidiče v kamiónové dopravě v Irsku nepotřeboval ani žádné reference jako po mě chtěli pro práci v Anglii. V první firmě (Carna Transport Ireland) jsem jen vyplnil formulář pro PPS number (obdoba NIN v GB nebo SSN v USA – Je to osobní sociální číslo, které potřebujete, když někde pracujete), taky jsem vyplňoval dotazník pro účely pojištění a nechal je okopírovat své doklady. V druhé firmě jsem jen zaměstnavateli předal vytištěný email, kde bylo mé PPS number. Žádné další formality. Zkušební jízda byla v prvním případě asi 10minut po úzké okresce a v druhém jsem se pár hodin vezl sám z letiště.


JIP


Související: Do začátků v UK | Irsko - práce řidiče | Pravostranné řízení

[VÍTEJTE ZDE]

[INFO do začátků]

[PRAXE ze života]

[DALŠÍ články]

[Truck VIDEA]

[TRUCK odkazy]

[Truck FÓRUM]


Ikona

Ikona webu

Credits

Mapa webu

JIP © 2011